Do zaliczenia przedmiotu Technologia Informacyjna na studiach niestacjonarnych należy uzyskać średnią ocen co najmniej 5 punktów z następujących zadań:
1. Prezi – prezentacja na dowolny temat
2. Korespondencja seryjna
3. Raport sprzedaży w Excelu
4. Mapy – fusion tables
5. Quizy z wykładów

Dokładne opisy oraz materiały do wykonania wszystkich zadań można odszukać klikając na poszczególne linki.
Z każdego zadania można uzyskać maksimum 3 punkty.

Quizy z wykładów należy zaliczyć na platformie e-learningowej.

 

Aby wykonać to ćwiczenie musimy posiadać konto Google, jeżeli go nie mamy to należy je teraz założyć.
Konto Google umożliwia nam korzystanie z wielu przydatnych usług i narzędzi funkcjonujących w chmurze, jak np.:Continue reading

Poniżej znajduje się prosta prezentacja stworzona przeze mnie za pomocą narzędzia Prezi.
Zachęcam do obejrzenia tej prezentacji oraz kilku innych przykładów ze strony http://prezi.com/gallery/
 

Moja przykładowa prezentacja na temat sprzętu komputerowego

Kilka prezentacji zrobionych przez innych studentów:

Największe państwa świata
Pora na przygodę
Fundacja „Mimo Wszystko”Czym różni się Prezi od Power Pointa?

Idea prezentacji tworzonych za pomocą Prezi jest zupełnie inna niż w przypadku Power Pointa.
Power Point przypomina swoim działaniem flipchart, pokazujemy slajdy jak kolejne kartki książki. Widząc jeden slajd nie wiemy jakie są następne i nie widzimy poprzednich.

Natomiast prezentacja wykonana w Prezi przypomina wielką tablicę, na której umieszczamy wszystko co mamy do zaprezentowania (teksty, obrazy, filmy). Umieszczamy je w dowolnych miejscach naszej „tablicy” a prezentacja polega na tym, iż w danym momencie dokonujemy zbliżenia konkretnego fragmentu tablicy.Przewagę Prezi nad zwykłą tablicą, czy Power Pointem stanowi fakt, że możemy dokonać naprawdę DUŻEGO przybliżenia (w powyższym przykładzie w środku literki „o” mieścił się slajd wyświetlający obrazek i definicję).

Wymagania sprzętowo-programowe

Prezi można uruchomić na niemal każdym komputerze, także na smartphonie, Jeszcze jeden atut Prezi to fakt, iż działa w tzw. „chmurze” – mamy dostęp do swoich prezentacji przez Internet, zatem w każdym miejscu i o każdej porze możemy je zaprezentować lub edytować nie potrzebując żadnego specjalnego oprogramowania (wystarczy aktualna przeglądarka internetowa Chrome, Firefox czy też Safari).

Jak stworzyć prezentację w Prezi?

Pobierz poradnik >> Jak zrobić prezentację w Prezi>

W naszej uczelni praktykujemy blended learning – czyli metodę mieszaną, łączącą tradycyjne metody nauki (spotkania w sali wykładowej) z aktywnościami prowadzonymi zdalnie przy pomocy komputera. Stosunek poszczególnych elementów dobiera się w zależności od treści kursu, potrzeb studentów i preferencji prowadzącego.
Poniżej link do prezentacji z pierwszego wprowadzającego wykładu, który w tym semestrze prowadzę dla studentów trzech kierunków: Zarządzanie, Logistyka, Finanse i Rachunkowość.
Prezetnacja Power Point – wprowadzenie do e-learningu